Aktualności - Zlobek

Idź do spisu treści

Menu główne

AktualnościWigilia w Żłobku

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię i radość. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, a także wspólnego kolędowania. Dnia 19 grudnia 2017 roku w żłobku odbyło się spotkanie opłatkowe. By tradycji stało się zadość, pani Dyrektor złożyła maluchom życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy z dziećmi do wigilijnego stołu oraz śpiewaliśmy kolędy. Pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych od najmłodszych lat sprawia, że tak podniosłe chwile na długo zapadną w pamięci naszych wychowanków. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.  Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.Z  świątecznymi życzeniami w Urzędzie Miasta

W przedświątecznej aurze 18 grudnia 2017 roku udaliśmy się z życzeniami do Urzędu Miasta. Mali przedstawiciele żłobka złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.Zapraszamy chętnych rodziców z dziećmi do udziału w konkursie plastycznym
pt. „Zaprojektuj kartkę Świąteczną
- Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie”.

Informacje o konkursie u pań w grupie Pszczółki i MotylkiMikołajki


Wizyta Św. Mikołaja w naszym żłobku to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia 2017 roku nasz żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Na spotkanie dzieci czekały z niecierpliwością. Mikołaj przyniósł  wspaniałe prezenty dla każdego dziecka oraz zabawki na każdą z grup. Żłobiaczki powitały gościa piosenką i zatańczyli w kółeczku. Wspólna zabawa z Mikołajem zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Dziękujemy Ci Św. Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy! Serdecznie podziękowanie składamy również naszym sponsorom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego dnia. Szczególnie dziękujemy  firmie „Uprawa pieczarek Urszula i Tomasz Lejnert” za wspaniały dar serca dla naszych wychowanków.  Uśmiech naszych dzieci niech będzie podziękowaniem dla wszystkich.Spotkanie z panią higienistką

Dnia 4 grudnia 2017 roku w grupie „Pszczółki” i „Motylki” odbyło się spotkanie z panią higienistką Anią Banasiuk i Dorotą Suchożebską z Przychodni Stomatologicznej Flakoski. W czasie spotkania panie higienistki  wyjaśniły maluchom na czym polega ich praca. Zaprezentowały dzieciom rekwizyty potrzebne w codziennej pracy: maska ochronna, okulary, śliniaki dentystyczne i wyjaśniły do czego służą. Podczas zajęć maluchy uczyły się m.in. jak prawidłowo dbać o zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby. Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz opiekunów pozwoli im uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica. Maluchy otrzymały naklejki, pastusiowy kalendarz mycia zębów i lizaki. Na zakończenie dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.   Przedstawienie „O Misiu Rozbójnisiu”

Dnia 28 listopada 2017 roku dzieci z grupy Pszczółki i Motylki zostały zaproszone przez przedszkolaków z grupy Biedronki Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sokołowie Podlaskim na przedstawienie pt. „O Misiu Rozbójnisiu”. Piękna scenografia, bogate rekwizyty oraz wspaniała gra aktorów wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Gromkie brawa, uśmiechy i cukierki  były największą radością i podziękowaniem dla aktorów.„Mały miś w świecie wielkiej literatury”- edycja II miejsko-gminna

24 listopada 2017
roku Żłobek Miejski przystąpił do realizacji miejsko-gminnej edycji międzynarodowego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- edycja II, którego autorem jest Aneta Konefał. Zadaniem uczestników programu jest wytypowanie misia, który wyruszy w podróż do żłobka i przedszkoli, by wspólnie z dziećmi promować czytelnictwo. Z naszego żłobka w podróż  wyruszy Miś Krzyś. Do tej akcji przystąpiło 8 przedszkoli i żłobek, a więc 9 misi wyruszy w podróż literacką. Każdy pluszak wraz z  dziećmi będzie się bawił, zwiedzał placówkę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez nauczycieli. Pluszowy miś w podróż będzie zabierał plecak oraz dzienniczek, w którym będą zamieszczane tytuły czytanych bajek, pamiątkowe zdjęcia i dedykacje, itp.
Życzymy naszemu Krzysiowi miłych wrażeń z podróży.

Patronat honorowy nad projektem „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – edycja II objęli:


• Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP
• Waldemar Kraska – Senator RP
• Bogusław Karakula – Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
• Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski
• Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Instytucja wspierająca:

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach - Filia w Sokołowie Podlaskim


Główny patronat medialny objęło: „Życie Sokołowa”

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 roku
obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Jest to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia każde dziecko przyszło do żłobka ze swoim przyjacielem –  Misiem. Przybyły misie małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie. A każdy był piękny i wyjątkowy. Na początku dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego Misia. Wykonały pracę plastyczną pt „Miś”. Później maluchy bawiły się i tańczyły wspólnie z opiekunami przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dużą atrakcją była jedna z opiekunek przebrana za misia. Z okazji dnia Pluszowego Misia dzieci otrzymały słodki upominek. Na koniec wszystkie dzieci ze swoimi pluszakami pozowały do zdjęć grupowych. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i na długo zapadnie w pamięci naszych maluchów.


My też pomagamy „Serce dla harcerza”

W dniach 22 – 24 listopada 2017 roku
w naszym żłobku została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz 24 letniego Michała. Michał Wierzbicki to instruktor Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim, jako wolontariusz z pasją angażował się w pracę społeczną i pomoc innym. 22 lipca 2017 roku wskutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa i potrzebna jest intensywna rehabilitacja. W żłobku wywieszony został plakat o koncercie charytatywnym „Serce dla Harcerza” – pomóżmy wstać Michałowi, który odbył się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Panie wykonały stroik świąteczny, przeznaczony na koncert charytatywny, a dzieci zbierały pieniążki do puszki. Środki ze sprzedaży  i pieniądze zebrane  przez dzieci przekazane zostały na wsparcie akcji. W imieniu Michała, jego rodziny i przyjaciół oraz Komitetu Społecznego –„Serce dla Harcerza” – pomóżmy wstać Michałowi serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom i dziadkom dzieci oraz pracownikom naszego żłobka za wsparcie finansowe podczas kwesty. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na rehabilitację Michała.


Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku
po raz drugi  w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak Trzech Króli to największe  Jasełka na świecie. Udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowała również społeczność naszego żłobka. Orszak przejdzie ulicami naszego miasta zaczynając trasę od OSP Cukrownia ulicą Wolności i kończąc  przy SOK.W trakcie wystawiane będą scenki oparte na przekazie ewangelicznym. Z naszego rejonu tzn. parafii Salezjańskiej wyruszy orszak Króla azjatyckiego – kolor zielony, z parafii Konkatedralnej Króla afrykańskiego – kolor niebieski, natomiast z parafii Miłosierdzia Bożego orszak Króla Kacpra – kolor czerwony. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest wspólne, radosne kolędowanie mieszkańców miasta, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną  atrakcją dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Zachęcamy do udziału całe rodziny!
Możemy również uświetnić naszą imprezę obecnością wielbłąda, którego miasto może wygrać w konkursie. Możemy tylko zagłosować od 14 do 30 listopada. Szczegóły dotyczące głosowania są pod adresem: www.orszak.org/konkursyDzień Praw Dziecka

20 listopada 2017 roku
obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Najważniejszym dokumentem międzynarodowym, który określa Prawa Dziecka jest Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona przez ONZ w 1989r. Tego dnia staraliśmy się uświadomić dzieciom, że mają swoje prawa, a dorosłym, że mają te prawa zawsze przestrzegać. Maluchy poznały swoje prawa poprzez zabawy integracyjne i śpiew. Głównie poznały prawo do zabawy i prawo do wyrażania swoich uczuć. Ten dzień był okazją do uświadomienia dzieciom ich wartości i miejsca w społeczeństwie.


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada
2017 roku dzieci obchodziły Święto Niepodległości. Maluchy zapoznały się z symbolami narodowymi (flagą, godłem i hymnem narodowym). Dzieci uczciły ten dzień wykonując  kotyliony i odbijając na białym kartonie serce z pomalowanych farbami dłoni.


Dzień Postaci z Bajek

6 listopada 2017 roku
obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to jest okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Dzieci uwielbiają bajki i są wiernymi słuchaczami. Bajki to źródło bogatych przeżyć i wrażeń wzbogacających wyobraźnię dzieci. Maluchy  w opaskach z emblematami postaci z bajek wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni. Obejrzały pacynkowe przedstawienie  wystawione przez opiekunów grupy. Miały okazje do zabawy z pacynkami, chustą animacyjną. Dzieci radośnie bawiły się przy muzyce z opiekunami przebranymi za bajkowe postacie. Oglądały kolorowe bajkowe książki. Na koniec dzieci kolorowały obrazki z postaciami z bajek. Bajkowy   dzień zapewne na  długo pozostanie w pamięci najmłodszych.


Dzień Malucha

Dnia 20 września 2017 roku
w Żłobku Miejskim obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Malucha.  Na twarzy każdego dziecka widać było radość i zadowolenie. Tego dnia nasi podopieczni w przyjaznej i radosnej muzycznej atmosferze  uczestniczyli w wesołych zabawach z balonami, bańkami mydlanymi, chustą animacyjną i zjeżdżalnią. Każdy żłobkowicz tego dnia został obdarowany  balonikiem i batonikiem.
Wszystkim maluchom życzymy, radości, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych dni spędzonych w naszym żłobku.OGŁOSZENIE

Zapraszamy 20 września 2017 roku (środa) o godzinie 16.30
na zebranie rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego. Omówione zostaną sprawy bieżące dotyczące funkcjonowania placówki. Prosimy o zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania zebrania.DZIEŃ ADAPTACYJNY      

25 sierpnia 2017 roku
w Żłobku Miejskim zorganizowany został dzień adaptacyjny dla nowoprzyjętych dzieci, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w placówce. Spotkanie to miało na celu włączenie najbliższych w poznanie przez dziecko nowego środowiska, ułatwienie nawiązania kontaktu z opiekunami, poznanie otoczenia, pomieszczeń, zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Podczas spotkania rodzice razem ze swoimi dziećmi mogli uczestniczyć w różnorodnych zabawach np. „Kółko graniaste”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, zabawy z chustą animacyjną i inne. Wielką atrakcją dla dzieci był basen z kulkami oraz słodki poczęstunek. Rodzice mieli okazje obserwować dzieci w grupie rówieśniczej oraz poznać innych rodziców. Mogli również pozyskać podstawowe informacje dotyczące przyszłego pobytu dziecka w Żłobku.
Doświadczenie żłobkowe doskonale wpływa na dalszy rozwój każdego dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zgodnego życia w grupie społecznej, uwrażliwiając się na potrzeby innych oraz kształtują  swoją osobowość, dlatego życzymy wszystkim maluchom łagodnej i szybkiej adaptacji oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych
w naszym Żłobku.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy
wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.
Niech ten  letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.


Dyrektor i pracownicy Żłobka Miejskiego.Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowoprzyjętych wraz z maluszkami na zajęcia adaptacyjne,
które odbędą się dnia 25 sierpnia 2017 roku godz. 9.30.Pożegnanie Żłobka

Dnia 22 czerwca 2017 roku
odbyła się uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących ze Żłobka z grup „ Motylki” i „Pszczółki”. Uroczystość rozpoczęła się od zatańczenia przez dzieci „Krakowiaka”. Poprzez słowa piosenek i wierszy, mali absolwenci wyrazili podziękowania dla całego personelu Żłobka za trud włożony w ich wychowanie. Następnie każde dziecko otrzymało Dyplom Ukończenia Żłobka, książkę oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był tort oraz słodki poczęstunek dla dzieci oraz wszystkim przybyłych gości. Spotkanie zostało uwiecznione na wspólnych zdjęciach.
Ze wzruszeniem ale i poczuciem dumy żegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości. Dzieciom życzymy samych dobrych dni, wspaniałych i mądrych wychowawców, miłych kolegów i koleżanek oraz wiele radości na dalszych etapach edukacji.


Wizyta pani policjantki

Dnia 13 czerwca 2017 roku
nasz żłobek odwiedziła pani policjantka sierż. Szt. Marta Błońska z WRD KPP W Węgrowie. Pani Marta przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym. Maluchy dowiedziały się również, jak  ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem oraz, że powinny jeździć w specjalnych fotelikach. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci miały okazję przymierzyć policyjną czapkę, obejrzeć kajdanki czy policyjnego „lizaka”. Zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wizyta pani policjantki na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Dzień Dziecka

1 czerwca
w naszym żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka. Cała zabawa odbyła się na barwnie udekorowanym placu zabaw. Tego dnia na dzieci czekała moc atrakcji. Wielką radość sprawiło im rozpoznawanie swoich opiekunów w strojach z różnych bajkowych postaci oraz klauna. Maluchy mogły obejrzeć pokaz dużych baniek mydlanych, spróbowały swoich sił w zabawach ruchowych tj.: wyścigi w workach, z jajkiem na łyżce, rzucanie kolorowymi piłeczkami do celu, zabawa z chustą animacyjną. Uwieńczeniem tego dnia były smaczne lody dla naszych żłobkowiczów. Zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia. Na koniec dnia dzieci otrzymały prezenty.
Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie w organizacji tego święta. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy przewodniczącej Rady Rodziców pani Edycie Pikalskiej  za ogromny wkład w organizację Dnia Dziecka oraz panu Maciejowi Tomaszewskiemu  za uwiecznieni tego dnia na wspaniałych zdjęciach. Serdeczne podziękowania składamy również naszym sponsorom, którzy swoją hojnością uświetnili obchody tego święta. Dzięki takim firmom jak :
- Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim,
- StalFa Sp. zo.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim,
- Grupa PSB-Mrówka,
- P.H.U. TOPAZ Zbigniew Paczóski Sokołów Podlaski,
- Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa Agnieszka Tomaszewska,
na buziach naszych wychowanków zagościł uśmiech, a ten radosny dzień pozostanie na długo w ich pamięci.
Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta.


Piknik Rodzinny


31 maja
odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 3 oraz Żłobek Miejski. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkania i zabawy dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych zaproszonych gości. Sercem pikniku była scena, na której występowały dzieci. Każda z grup przedszkolnych przygotowała występ. Dzieci ze żłobka także miały swój wkład. Reprezentacja dzieci pod kierunkiem pani Pauliny Wilgos i Ewy Wójcik, zaprezentowała taniec „Krakowiak”. Rodzice z zaciekawieniem śledzili popisy swoich pociech, które nagradzali gromkimi brawami i uśmiechami. Po występach wręczono prezenty dla każdej z grup, zakupione przez Radę Rodziców. Na smakoszy polskiej kuchni czekał pyszny bigos. Nie zabrakło także przysmaków prosto z grilla. Poza tym można było skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców oraz innych słodkości. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy na dmuchanym placu zabaw, na  trampolinie, malowanie twarzy, zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
Bardzo dziękujemy rodzicom za czynny udział w Pikniku Rodzinnym oraz wspólną zabawę. Dzięki takiej inicjatywie mogliśmy wspólnie mile spędzić czas.Konkurs plastyczny „Moja ulubiona bajka”

Po raz pierwszy nasza placówka zorganizowała konkurs plastyczny „Moja ulubiona bajka”, na który to zaprosiła wszystkie zaprzyjaźnione placówki.
Dnia 28 kwietnia 2017 roku
odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, którego organizatorem był Żłobek Miejski w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do poznawania literatury dziecięcej i prezentowanie twórczości plastycznej. Pani dyrektor  Beata Nowakowska przywitała zebranych gości. Opiekunowie przedstawili laureatom konkursu inscenizację bajki „Czerwony Kapturek”. Piękna scenografia, bajkowe rekwizyty oraz wspaniała gra aktorów wzbudziła ogromne zainteresowanie maluchów. Naszą placówkę reprezentowały prace Leny Soszyńskiej i Mai Toruszewskiej. Na konkurs wpłynęło 10 prac, wszystkie były bardzo piękne i pomysłowe. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Miłym zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.


Miejsko-Gminny Przegląd Misiowych Wierszy i Piosenek „Misiowi Przyjaciele”

W poniedziałek 24
kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie miejsko-gminnej części Międzynarodowego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Z tejże oto okazji troje z naszych podopiecznych: Aleksandra Czarnocka, Michał Bieliński i Aleksandra Piećko wraz z opiekunkami Karoliną Rozbicką i Pauliną Wilgos wybrali się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na Miejsko-Gminny Przegląd Misiowych Wierszy i Piosenek „Misiowi Przyjaciele”. Wszyscy zebrani wspólnie obejrzeli przedstawienie teatralne „Bajka o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i o małym złotowłosym dziewczątku”. Następnie każda placówka zaprezentowała wierszyk bądź piosenkę o tematyce misiowej. Nasi wychowankowie przedstawili wierszyk pt.: ”Przyjaciel Miś”. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami oraz dyplomami. Na zakończenie został odśpiewany hymn misiowego projektu i wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie. Nasze małe żłobiaczki wróciły we wspaniałych humorach oraz z wielkimi uśmiechami na twarzach i ogromnym pluszowym misiem w ręku. Projekt, w którym nasza placówka wzięła udział był wspaniałym pomysłem, który niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim zachęca do czytania oraz przyczynia się do kształtowania postawy otwartości na otaczający nas świat.


Miejsko - Gminny Przegląd Misiowych Wierszy i Piosenek "Misiowi Przyjaciele" - nagranie z uroczystego podsumowania międzynarodowego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami "Mały miś w świecie wielkiej literatury - Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi".


Śniadanie Wielkanocne

Święta Wielkanocne to czas otuchy, nadziei i radości. Spotkanie przy wielkanocnym stole pozwala pielęgnować świąteczne tradycje.
11 kwietnia
2017 roku w naszym żłobku odbyło się uroczyste „ Wielkanocne Śniadanie”. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do świątecznego stołu aby w gronie kolegów i opiekunów podzielić się jajkiem. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dzieci dostały także drobne upominki od wielkanocnego zajączka. Uroczyste spotkanie zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.


Konkurs tańca „Tańczyć  Każdy Może”- „Polskie Tańce Narodowe”
 
6 kwietnia 2017 roku
wychowankowie Żłobka Miejskiego przystąpili do udziału w konkursie tańca „Tańczyć każdy może” – „Polskie tańce narodowe” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tańców narodowych oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tańcem. Sześcioro naszych wychowanków wzięło udział w konkursie. Byli to: Amelia Szczekutek, Nadia Mroczek, Aleksandra Piećko, Antoni Błażej, Jaszczuk, Kuba Maliszewski, Michał Bieliński.  Żłobiaczki do konkursu przygotowały panie: Paulina Wilgos i Ewa Wójcik. Dzieci zaprezentowały taniec ludowy „Krakowiak”. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem dostarczającym miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dzieci  otrzymały atrakcyjne nagrody. Laureatom gratulujemy wspaniałych pokazów tanecznych i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach!

Filmik z występu dzieci w konkursie tańcaMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

3 kwietnia
2017 roku w naszym żłobku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania już najmłodszym dzieciom. Książki rozwijają wyobraźnię, pamięć, wzbogacają wiedzę itp. W naszym żłobku chcieliśmy również zaakcentować ten dzień poprzez czytanie przeróżnych bajek i oglądanie kolorowych ilustracji jak również zagadki obrazkowe dotyczące znajomości bajek.Dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim, informuje iż od 1 lutego 2017 roku będą wydawane „Karty zgłoszenia dziecka do żłobka w Sokołowie Podlaskim na rok szkolny 2017/2018”.


Karty dostępne w sekretariacie placówki lub na stronie internetowej.


Powitanie wiosny

21 marca
to pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Po długiej i mroźnej zimie nadeszła długo oczekiwana pora roku. Dzieci wraz z opiekunami w pięknie przystrojonej sali powitały Panią Wiosnę. Nasz gość przybył w strojnej, kwiecistej sukience, z koszykiem pełnym kwiatów a na głowie miał słomkowy kapelusz. Pani Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Były radosne, wiosenne piosenki, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych atrakcji. Maluchy dowiedziały się również jakie zmiany zachodzą wiosną w przyrodzie, poznały pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, żonkile, krokusy. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dłużej.


„Kapela serc dla Wiktorka”


Żłobek Miejski w Sokołowie Podlaskim przyłączył się  do akcji charytatywnej, która ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie 2,5 letniego Wiktorka Rudnickiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dlatego też został zorganizowany koncert charytatywny „Kapela serc dla Wiktorka”. Koncert odbędzie się 16 marca o godz. 17.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Cegiełki uprawniające do wejścia na koncert (cena: minimum 20 zł.) do nabycia w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz w Miejskim Przedszkolu nr 4 „Leśna Kraina” (ul. Węgrowska 22).


Gośćmi specjalnymi koncertu i zarazem prowadzącymi, będą
Marek Bukowski i Maciej Dancewicz, a podczas koncertu wystąpią: Manufaktura Dźwięków, SąLepsi, Voci Cantati, Voci Bambini, Chór Kameralny KOE, Gimnazjal-Band, Siostry Kisielińskie oraz ZPiT "Sokołowianie".

W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez ludzi dobrego serca oraz zbiórka do puszek.


Organizatorem koncertu jest Komitet Społeczny „Kapela Serc
Miejskiego Przedszkola nr 4” przy współpracy z Urzędem Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejską Biblioteką Publiczną.  Patronat honorowy
nad koncertem objęli: Maria Koc Wicemarszałek RP, Waldemar Kraska Senator RP oraz Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.
Patronat medialny:
Wieści Sokołowskie, Życie Sokołowa, Katolickie Radio Podlasie, Portal Podlasie24.


Więcej informacji o chorobie Wiktora:

https://www.facebook.com/WiktorekRudnicki/?fref=ts
lub http://www.wiktorus.pl/
Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Nasz żłobek po raz pierwszy przyłączył  się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. W tym czasie na głównym korytarzu stanęła skarbonka, do której można było wrzucać „grosiki". Dzieci z ogromną chęcią i radością wrzucały monety. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie maluchom żłobkowym, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce. Podczas akcji udało się zebrać kwotę w wysokości 79zł 18gr.
9 lutego 2017 roku
odbyło się w naszym żłobku podsumowanie XVII edycji akcji „Góra Grosza”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom oraz pracownikom żłobka za aktywny udział w akcji „Góra Grosza”. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Przeprowadzeniem akcji „Góra Grosza” w żłobku zajęły się panie opiekunki: Agnieszka Kozak i Małgorzata Marchel.


Bal Karnawałowy

Karnawał to czas maskarad i zabaw. W tym czasie bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się przeróżne postacie bajkowe. W dniu 31 stycznia
2017 roku w naszym żłobku odbył się taki właśnie bal karnawałowy. Wszystkie dzieci już od rana były podekscytowane czekającą je zabawą i atrakcjami. Wychowankowie przebrani w królewny, księżniczki, piratów, strażaków oraz wiele innych postaci, udali się na bal. W pięknie udekorowanej sali balowej czekali na dzieci wspaniali goście tacy jak np. Święty Mikołaj, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Alicja z Krainy Czarów i inni. Maluch bawiły się wspaniale, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcały dzieci do tańca. Wspólna zabawa i niezwykli goście przyniosły dzieciom mnóstwo radości. Zrobiono także pamiątkowe zdjęcia. Dzieci otrzymały również prezenty. Mamy nadzieję, że nasz bal na długo zapadnie dzieciom w pamięci i z niecierpliwością będą czekały na kolejny.


Jasełka w grupie Motylki

Święta Bożego Narodzenia  są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.  Piękną tradycją naszego żłobka stało się, że w okresie Bożego Narodzenia  dzieci z najstarszej grupy wystawiają Bożonarodzeniowe Jasełka. Dnia 23 stycznia
2017 roku w nastrojowo udekorowanej sali dzieci z grupy żłobkowej „Motylki” przedstawiły przybyłym gościom piękne Jasełka. Wśród tajemniczej, urokliwej scenerii dzieci z wielkim zaangażowaniem  zaprezentowały swoje umiejętności. Wszyscy ulegli magii przedstawianych Jasełek i niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.  Swoje słowa do wszystkich dzieci i rodziców skierowała Pani Dyrektor, składając wszystkim noworoczne życzenia. Jasełka zakończyły się wręczeniem dzieciom upominków za piękny występ. Później wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.


Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017
roku po raz pierwszy ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.  Mimo mroźnej pogody w Orszaku tym wzięło też udział kilkoro dzieci z naszego żłobka.  Uczestnicy Orszaku mogli oglądać sceny przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Dzieci przebrane w stroje aniołów i koronach na głowach, z chorągiewkami w dłoniach, ze śpiewem na ustach wraz z rodzicami  wspólnie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego. Nieodzownym elementem Orszaku było wspólne radosne kolędowanie wszystkich osób, którzy szli za trzema królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami.  Przy scenie ustawionej pod SOK życzenia noworoczne złożył burmistrz Bogusław Karakula, a na zakończenie uczestnicy wspólnie odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.  Szczególnie liczny udział rodzin z dziećmi i zebranych dowodzi, że jest to bardzo owocny sposób obchodzenia Święta Objawienia Pańskiego. Mamy nadzieję, że ten sposób obchodzenia święta Trzech Króli na stałe wpisze się do tradycji naszego miasta. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w Orszaku.


Wigilia w żłobku

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. 21 grudnia
2016 roku w naszym żłobku odbyło się spotkanie opłatkowe. Zgodnie z tradycją, pani dyrektor złożyła maluchom świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego stołu gdzie czekał pyszny poczęstunek. Przy dźwiękach kolęd wszyscy miło spędzili czas. Takie uroczyste chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje, a także na długo zapadną w pamięci naszych wychowanków. Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Z świątecznymi życzeniami w Urzędzie Miasta

W naszej placówce już od najmłodszych lat pielęgnujemy różne tradycje świąteczne, dlatego też 19 grudnia 2016 roku
udaliśmy się z życzeniami do Urzędu Miasta. Mali przedstawiciele żłobka złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy  za ciepłe przyjęcie.


Ogólnopolski Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh"

Dzieci ze Żłobka Miejskiego brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aqrafresh”. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. W ramach realizacji założeń programu dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w grupie „Motylki” i  „Pszczółki”. Na jedno z takich zajęć zaprosiliśmy panią Anię Banasiuk higienistkę dentystyczną. Inspiracją do zajęć były dostarczone scenariusze, plansze edukacyjne, naklejki. W zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie: Pastusie – Milky, Lilly, Billy oraz Zębuś, Szczotkuś, Robaczek Próchniaczek i Barney. Podczas zajęć maluchy uczyły się m.in. jak prawidłowo dbać o zęby i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby, obejrzały filmy edukacyjne dotyczące higieny jamy ustnej oraz kolorowały obrazki z bohaterami. Rodzicom przekazaliśmy ulotki informacyjno-edukacyjne w celu kontynuowania edukacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej w domu. Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz opiekunów pozwoli im uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica. Na koniec przedsięwzięcia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz lusterka dentystyczne.Mikołajki

6 grudnia
2016 roku nasz żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech i zaskoczenie na twarzach dzieci. Mikołaj przyniósł  wspaniałe prezenty dla każdego dziecka oraz na każdą z grup. Nasz gość przeczytał również dzieciom książeczkę  pt. „ Sanie Świętego Mikołaja”. Miło spędzony czas uświetniły piosenki oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na pamiątkę spotkania z tak znamienitym gościem zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Maluchy zaprosiły świętego Mikołaja na przyszły rok oraz obiecały, że będą grzecznie na Niego czekały.


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016 roku
obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Święto te obchodzone jest od 2002 roku. Każdy z nas miał kiedyś ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku. Miś kojarzy się z czasem beztroskiego dzieciństwa. To nieodzowny kompan zabawy, podróży, przyjaciel, przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia maluchy przyniosły do żłobka swoje ulubione pluszowe misie. Pluszami były małe i duże, kolorowe i tradycyjne, puchate i mięciutkie. Każdy był wyjątkowy. W świat Pluszowego Misia wprowadziła dzieci postać misia, w którego wcieliła się jedna opiekunek. Maluchy wysłuchały historii powstania pluszowego misia, mogły także pobawić się i potańczyć przy „misiowych” piosenkach. Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki” wykonały pracę plastyczną o tejże tematyce. Wykonano także pamiątkowe zdjęcia. Z okazji Dnia pluszowego Misia na koniec dnia dzieci otrzymały słodki upominek.


Dzień Praw Dziecka

20 listopada
2016 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jednocześnie jest to 27 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. To taki dzień, podczas którego więcej niż zwykle powinno się mówić o tym, że dzieci mają swoje prawa, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać. W naszym żłobku Dzień Praw Dziecka obchodziliśmy 21 listopada. Tego dnia staraliśmy się uświadomić dzieciom, że mają swoje prawa, a dorosłym, że mają te prawa zawsze przestrzegać. Maluchy poznały swoje prawa poprzez zabawy integracyjne. Szczególny nacisk położyliśmy na prawo do zabawy i prawo do wyrażania swoich uczuć. Ten dzień był okazją do uświadomienia dzieciom ich wartości i miejsca w społeczeństwie.  


Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017
roku po raz pierwszy w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Orszak Trzech Króli. Udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowała również społeczność naszego żłobka. Orszak przejdzie ulicami naszego miasta zaczynając trasę od Konkatedry i kończąc  przy SOK. W trakcie wystawiane będą scenki oparte na przekazie ewangelicznym. Z naszego rejonu tzn. parafii Salezjańskiej wyruszy orszak Króla azjatyckiego – kolor zielony, z parafii Konkatedralnej Króla afrykańskiego – kolor niebieski, natomiast z parafii Miłosierdzia Bożego orszak Króla Kacpra – kolor czerwony. Do orszaku przyłączyć może się każdy, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem tej wspaniałej imprezy.
Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest wspólne, radosne kolędowanie mieszkańców miasta, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Aby nasz sokołowski orszak był jak najbardziej wiarygodny Trzej Królowie będą jechać na koniach. Możemy również uświetnić naszą imprezę obecnością wielbłąda, którego miasto może wygrać w konkursie.
Należy tylko zagłosować od 15 do 30 listopada.
Szczegóły dotyczące głosowania są pod adresem:
www.orszak.org/konkursyMiędzyprzedszkolny konkurs plastyczny “Moja ulubiona postać z bajki czytanej na dobranoc“

W listopadzie 2016 roku dzieci ze Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim  przystąpiły do Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki czytanej na dobranoc” organizowanego przez Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wyobraźni oraz aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności manualnych oraz wrażliwości estetycznej, promowanie talentów plastycznych dzieci. Dnia 16 listopada 2016 roku w budynku Miejskiego Przedszkola Nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, gdzie przybyły delegacje przedszkoli oraz żłobka biorące udział w konkursie. Dwoje z naszych wychowanków: Michalina Kozłowska i Michalina Żochowska otrzymało wyróżnienia. Wręczono im pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dzień Postaci z Bajek

7 listopada 2016 roku
obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to jest okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bajki bawią, uczą,  pomagają poznać prawdę o życiu i świecie, poskramiają dziecięce lęki. Nierzadko stanowią wzór do naśladowania, a czasami pomagają rozpoznać zło. Tego dnia w naszym żłobku przygotowaliśmy wystawę najpiękniejszych książek z bajkami, a także ekspozycje ulubionych pluszowych bohaterów. Opiekunowie przebrani za postacie z bajek wprowadzili dzieci w ciekawy i fascynujący świat baśni. Dzieci miały okazje obejrzeć kolorowe ilustracje ulubionych książek, przytulić pluszowego bohatera. Maluchy rozpoznawały także pacynki bajkowych postaci. Dzieci mogły również pobawić się przy muzyce oraz pokolorować obrazek z ulubioną bajkową postacią. Ten magiczny, baśniowy dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.  


Magiczna podróż po literaturze

Dnia 22 września
dzieci z grupy „Motylki” obejrzały wystawę „Magiczna podróż po literaturze. Różne oblicza książki”,  którą zaprezentowała pani Renata Jaroszewska z Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Maluchy miały okazję obejrzeć książki: przestrzenne 3D, długie rozkładanki, z liczbami, do góry nogami, z dziurą i pachnące. Różne oblicza książki rozbudzają u dzieci ciekawość oraz dają możliwość przeżycia licznych doznań i emocji związanych z czytaniem. Wystawa tych wyjątkowych książek jest okazją do zaszczepienia wśród młodego pokolenia pasji czytelniczych. Serdecznie dziękujemy  i gratulujemy tak wspaniałego pomysłu!


Dzień Malucha

20 września 2016 r
oku w Żłobku Miejskim obchodzony był Dzień Malucha. Dzień ten to pierwsza z licznych okazji do zabawy przewidzianych w kalendarium imprez naszej placówki. Swoje święto dzieci spędziły w radosnej i miłej atmosferze. Tego dnia  dzieci mogły spróbować swoich sił w przeróżnych torach przeszkód. Dużo radości sprawiła im zabawa przy muzyce i z chustą animacyjną, a także  puszczanie baniek mydlanych. Bardzo smakował też dzieciom „owocowy” poczęstunek, a na koniec dnia każdy maluch obdarowany został słodkim upominkiem.
Maluchom życzymy, aby każdy dzień w ich życiu wypełniony był miłością, radością i zabawą.Dzień adaptacyjny

30 sierpnia 2016 roku
w Żłobku Miejskim odbyły się zajęcia adaptacyjne, na które zaproszono dzieci nowoprzyjęte wraz z rodzicami, aby pomóc zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w placówce. Celem takich zajęć jest ułatwienie maluchom bezstresowego wkroczenia w świat grupy żłobkowej. Dzieci mogły poznać swoją salę, pobawić się zabawkami, brały udział w zabawach z  chustą animacyjną, a rodzice uzyskali podstawowe informacje związane z przyjściem dziecka do żłobka.Wielką atrakcją dla maluchów był plac zabaw i basen z kulkami. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek i balonowe zwierzątko. Dzieci przekraczając po raz pierwszy próg placówki  rozpoczynają nowy etap w swoim rozwoju. Moment ten należy do najbardziej trudnych i znaczących w ich życiu. Dla wielu dzieci są to pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku.
Drodzy Rodzice!  Bardzo cieszymy się, że wybraliście naszą placówkę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak wielkim przeżyciem i dla dzieci i dla Państwa jest rozstanie i pozostawienie pociechy w „obcym” miejscu. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące. Pamiętajcie, że płacz dziecka przy rozstaniu jest naturalną zdrową reakcją na nową sytuację. Podopieczny, który płacze, za chwilę może się śmiać i dobrze bawić. Dzieci wyczuwają niepokój, ważne jest by rodzic był spokojny odprowadzając je do żłobka.  
Doświadczenie żłobkowe doskonale wpływa na dalszy rozwój każdego dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zgodnego życia w grupie społecznej, uwrażliwiając się na potrzeby innych oraz kształtują  swoją osobowość.
Życzymy Wszystkim maluchom łagodnej i szybkiej adaptacji oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym żłobku.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy
wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.
Niech ten  letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.


Dyrektor i pracownicy Żłobka Miejskiego.Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowoprzyjętych wraz z maluszkami na zajęcia adaptacyjne,
które odbędą się dnia 30 sierpnia 2016 roku godz. 9.30.Pożegnanie Żłobka

Dnia 22 czerwca 2016 roku
obchodziliśmy uroczyste pożegnanie dzieci  odchodzących ze Żłobka z grup  „Motylki” i  „Pszczółki”. Uroczystość rozpoczęła się od zatańczenia przez  dzieci „Krakowiaka”. Poprzez słowa piosenek i wierszy  mali absolwenci wyrazili swoje podziękowanie dla wszystkich pań za trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie pobytu w Żłobku dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i upominki. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Występ bardzo podobał się zaproszonym rodzicom, o czym świadczyły uśmiechy radości i gromkie brawa. Spotkanie zostało uwiecznione na wspólnych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości, a naszym wychowankom życzymy wszelkiej pomyślności w kolejnych etapach ich edukacji.


Dzień Dziecka w Żłobku Miejskim


1 czerwca 2016 roku
obchodziliśmy w naszym Żłobku Światowy Dzień Dziecka. Wspaniałej zabawie towarzyszyła piękna pogoda. Tego dnia nie zabrakło atrakcji, które odbywały się na placu zabaw. Wielką radość sprawiła dzieciom wizyta Klownów i postaci z bajek. Maluchy z pomocą pań puszczały bańki mydlane, które to pięknie ozdabiały plac zabaw. Brały udział w zabawach ruchowych: wyścigi w workach, z jajkiem na łyżce, rzucanie woreczkiem do celu. Na zakończenie żłobiaczki zjadły smaczne lody. Ten dzień zostanie na długo w pamięci dzieci, a ich uśmiech i radość podczas zabawy była najlepszym dowodem na to, że bawiły się wspaniale. Dziękujemy Radzie Rodziców za  pomoc i zaangażowanie w organizacje tego święta. Zakupione akcesoria do zabawy posłużą nam jeszcze przez długi czas i będą powodem do radości wielu dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy co najlepsze!


Wizyta Strażaków w Żłobku Miejskim

Dnia 17 maja 2016 roku
naszymi gośćmi byli strażacy z  Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą strażaka. Nasze maluchy dowiedziały się jak odpowiedzialna, pożyteczna i niebezpieczna jest praca strażaka. Strażacy poinformowali ich o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem jakim dysponują strażacy. Chętne maluchy mogły przymierzyć hełm  strażacki. Żłobiaczki mogły samodzielnie przekonać się jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki „zostać strażakiem”. Na  zakończenie  zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.


Wizyta policjantów

W dniu 16
maja 2016 roku do dzieci z grupy Motylki  i Pszczółki przybyli niecodzienni goście – panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, asp. szt. Dariusz Tomczuk,  asp. Wojciech Antoniak oraz asp. szt. Sławomir Tomaszewski oficer prasowy. Funkcjonariusze policji przybliżyli dzieciom specyfikę ich zawodu. Maluchy z ogromną uwagą i zainteresowaniem wzięły udział w pogadance na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy, policyjna czapka wędrowała wśród żłobiaczków ,było wielu chętnych by ją przymierzyć.  Dzieci miały możliwość obejrzenia i przymierzenia kajdanek, które były największą atrakcją. Dzięki takiemu spotkaniu na pewno żadne z maluchów nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie grupowe.


Dzień Flagi w Żłobku Miejskim

2 Maja
obchodzony jest dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Maluchy na zajęciach dowiedziały się o symbolach narodowych naszego kraju. Na tę uroczystość dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki” wykonały biało - czerwone flagi z kartek papieru. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się  uczucie miłości i przywiązania do ojczyzny.


Dzień Ziemi w Żłobku Miejskim

22
kwietnia 2016 roku dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień to akcja, której celem jest przybliżenie dzieciom wiadomości o ziemi jako planecie, na której żyjemy. W grupach  żłobkowych odbyły się zajęcia opowiadające o tym jak możemy zadbać o naszą planetę. Na zakończenie dzieci posadziły drzewka, kwiaty w ogrodzie. Teraz będziemy je podlewać i dbać by upiększały nasze otoczenie.


Wizyta gości z  Jekabpils w Żłobku Miejskim

Przez kilka dni w naszym mieście gościli przedstawiciele  łotewskiego Jekabpils. W środowy poranek 13 kwietnia 2016
roku w Żłobku Miejskim pani Dyrektor powitała przybyłą delegacje. Goście odwiedzili wszystkie grupy żłobkowe. Dzieci powitały ich wiosenną muzyką i tańcem. Zaprosiły do wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć. Zaprzyjaźnionym gościom dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie.   


Informacja dla rodziców


Dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim informuje, iż od 1 lutego 2016 roku
będą wydawane „Karty zgłoszenia dziecka do żłobka” na rok szkolny 2016/2017. Druki dostępne są na stronie internetowej Żłobka w zakładce Rekrutacja lub w sekretariacie.


Konkurs tańca „Tańczyć  Każdy Może”- „Tańce krajów Unii Europejskiej”
  
6 kwietnia 2016 roku
wychowankowie Żłobka Miejskiego przystąpili do udziału w konkursie tańca „Tańczyć każdy może” – „Tańce Krajów Unii Europejskiej” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 3 w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tańców krajów Unii Europejskiej oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tańcem. Sześcioro naszych wychowanków: Darek Zdybel,  Maciek Mazur, Miłosz Opaliński, Gabrysia Rudeczko,  Zosia Mosiej, Maja Dec wzięło udział w tym konkursie. Dzieci zaprezentowały taniec ludowy „Krakowiak”. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem dostarczającym miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dzieci  otrzymały atrakcyjne nagrody. Laureatom gratulujemy wspaniałych pokazów tanecznych i życzymy dalszych sukcesów kolejnych latach!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z występu dzieci - FILM


Śniadanie Wielkanocne w Żłobku Miejskim

Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie. Dnia 23 marca
w Żłobku Miejskim odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wesoły, świąteczny nastrój podkreślały pięknie udekorowane stoły.  Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia świąteczne. Maluchy wraz opiekunami, jak nakazuje tradycja podzieliły się jajkiem. Dzieci zostały obdarowane przez wielkanocnego zajączka upominkami. Spotkanie, które zapewne na długo zapisze się w pamięci dzieci zostało uwiecznione na wspólnych zdjęciach.  


Z życzeniami w Urzędzie Miasta

W naszej placówce już od najmłodszych lat pielęgnujemy różne tradycje świąteczne, dlatego też  21
marca 2016 roku udaliśmy się z życzeniami do Urzędu Miasta. Mali przedstawiciele żłobka złożyli serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy odwiedzanym za ciepłe przyjęcie.


Powitanie Wiosny

Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonała okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W dniu 22 marca
obchodziliśmy w Żłobku  Pierwszy Dzień Wiosny. Maluchy piosenkami i wierszami powitały Panią Wiosnę. Żłobiaczki wraz z Panią Wiosną bawiły się w różne zabawy ruchowe. Poznały oznaki nowej pory roku, pierwsze wiosenne kwiaty oraz  wygląd pierwszych przelatujących ptaków. Dzieci z ciekawością skierowały swój wzrok, na kolorowy wiosenny koszyk, z którym przyszła do nas Pani Wiosna.  W koszyku były śliczne żonkile oraz tulipany. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.


Dzień Kobiet i Dziewczynek


Jak tradycja nakazuje 8 marca
świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dziewczynek w naszej placówce. Zarówno Panie jak i najmłodsze Kobietki otrzymały upominki od miłych Chłopców. Składamy serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia. Ten dzień sprawił nam dużo radości.


Bajka o Czerwonym Kapturku


W piątkowe przedpołudnie 4-go marca dzieci z grup żłobkowych obejrzały przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek”. To słynna baśń wspominana przez wielu dorosłych jako jedna z najważniejszych i najbardziej ukochanych lektur dzieciństwa. W bajkowe role wcieliły się panie opiekunki z grupy „Pszczółki” i „Słoneczka”. Dzieci ze skupieniem oglądały przygody dziewczynki, która w drodze do babci spotkała potężnego wilka.  Jak to w bajkach zwykle bywa wszystko skończyło się szczęśliwie. Wesoły spektakl nauczył maluchy poszanowania wobec rodziców i przestrzegł je, by nie ufać nieznajomym. Przybliżył również piękno lasu i całej przyrody. Piękna scenografia, bogate rekwizyty oraz wspaniała gra  aktorów wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Gromkie brawa i uśmiechy maluchów były największą radością i podziękowaniem dla aktorów. Spotkanie z aktorami na żywo to ciekawe doświadczenie i wspaniała zabawa dla naszych najmłodszych widzów.


Bal Karnawałowy


Karnawał to okres przepełniony muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale, maskarady i zabawy. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, formą rozrywki dostarczającą im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Dnia 27 stycznia
w grupach żłobkowych odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, Spidermana, Batmana i inne postacie. Wielką atrakcją balu byli nasi goście: św. Mikołaj, Mrówka i Krówka  Milka, którzy brali udział w zabawach z dziećmi. Sala karnawałowa wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona  balonami. Maluchy bawiły się wspaniale, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dzieci otrzymały do domu paczki oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych bajkowych strojów dla swoich pociech. Serdeczne podziękowanie składamy również sponsorom – firmie: „Topaz”, „Dargaz”, „Powiatowy Bank Spółdzielczy”, „PSB Mrówka” oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji naszego balu. Za szczególne zaangażowanie pięknie dziękujemy naszej przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Edycie Pikalskiej. Mamy nadzieję, że pierwszy dla naszych wychowanków Bal Karnawałowy na długo zostanie w ich pamięci.    


Jasełka w grupie Motylki


Ze świętami Bożego narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.
25 stycznia
w świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z najstarszej grupy żłobkowej "Motylki", przedstawiając Jasełka i przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Beata Nowakowska -Sałata, opiekunowie, dzieci i ich rodziny. Występy dzieci przeplatane były wierszykami i pastorałkami o tematyce bożonarodzeniowej. Duże  zaangażowanie naszych małych artystów wywołało wiele pozytywnych emocji i wzruszeń wśród widzów. Oprócz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, dzieci miały także możliwość głębszego poznania bożonarodzeniowej tematyki. Po występach nasze pociechy otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych  gości. W dalszej części Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, następnie został odczytany fragment z Pisma Świętego przez jedną z mam, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem. W nagrodę za trud i zaangażowanie w przygotowaniu Jasełek dzieci otrzymały drobne upominki. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i miła atmosfera.   


Występ świąteczny dla naszych Gości


W ramach bardzo dobrej współpracy w styczniu gościliśmy w naszym przedszkolu i żłobku Pana Burmistrza oraz przedstawicieli Urzędu Miasta, ZNP, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach, Rady Rodziców.
Goście mieli przyjemność obejrzeć placówki po zaistniałych zmianach, które przyczyniły się do podwyższenia standardu pobytu dzieci w przedszkolu i żłobku.
W imieniu całej społeczności przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” swoim występem podziękowały za okazaną pomoc przy realizacji naszych planów.  
Cieszymy się, że dobro naszych wychowanków oraz stwarzanie jak najlepszych warunków do ich rozwoju jest ważnym aspektem nie tylko dla nas ale i dla władz naszego miasta.


Wigilia w grupie „Słoneczka” i „Pszczółki”


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię i radość. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, a także wspólnego kolędowania. Dnia 16 grudnia
w grupie „Słoneczka” i „Pszczółki” odbyła się Wigilia. Tego dnia dało się odczuć uroczystą atmosferę. By tradycji stało się zadość, pani dyrektor złożyła maluchom życzenia świąteczne, łamiąc się opłatkiem. Potem zasiedliśmy z dziećmi do wigilijnego stołu oraz śpiewaliśmy kolędy. Pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych od najmłodszych lat sprawia, że tak podniosłe chwile na długo zapadną w pamięci naszych wychowanków.


Spotkanie z pielęgniarką w grupie „Pszczółki”


Dnia 9 grudnia
w grupie „Pszczółki” odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Zosią, która na co dzień pracuje w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim. W czasie spotkania pani pielęgniarka  wyjaśniła maluchom na czym polega jej praca. Zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne w codziennej pracy: strzykawkę, szpatułkę, bandaże, stetoskop, sprzęt do mierzenia ciśnienia i wyjaśniła do czego służą. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła u dzieci duże zainteresowanie. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom jak ważne jest przestrzeganie higieny i zdrowego stylu życia. Wszystkie dzieci otrzymały od gościa, niespodziankę – kolorową naklejkę „Dzielny pacjent”. Na zakończenie dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.   


Odwiedziny św. Mikołaja


4 grudnia
, jak każdego roku o tej porze nasze maluchy odwiedził św. Mikołaj. Na spotkanie dzieci czekały z niecierpliwością. Żłobiaczki powitały gościa piosenką i wierszykami. Nasz miły gość obdarował wszystkie dzieci podarunkami. Wspólna zabawa z Mikołajem zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada
obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002r. – dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Jest to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Moda na misie nie przemija, bo ”Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny Miś” (Helena Belcherowa). Miś to ktoś bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony, towarzyszy nam w chwilach radości i smutku.  W dniu święta maskotek każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia. Misie były duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, każdy był piękny i wyjątkowy. Na początku dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego Misia. Później maluchy bawiły się i tańczyły wspólnie z opiekunami przy piosenkach im poświęconych. Dużą atrakcją była jedna z opiekunek przebrana za misia. Dzieci z grupy „Pszczółki” i Motylki” wykonały pracę plastyczną pt „Miś”. Na koniec wszystkie dzieci ze swoimi pluszakami pozowały do zdjęć grupowych. Z okazji Dnia Pluszowego Misia otrzymały do domu smaczne, zdrowe jabłuszka. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i na długo zapadnie w pamięci naszych maluchów.


Dzień Praw Dziecka


Staramy się już od najmłodszych lat przybliżać temat Praw Dziecka naszym wychowankom. 20 listopada
w Żłobku Miejskim obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Najważniejszym dokumentem międzynarodowym, który określa Prawa Dziecka jest Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona przez ONZ w 1989r. Ustanowienie tego dnia, uświadamia dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać. Maluchy poznały swoje prawa poprzez zabawy integracyjne, pląsy i śpiew. W szczególności poznały prawo do zabawy i prawo do wyrażania swoich uczuć. Ten dzień był okazją do uświadomienia dzieciom ich wartości i miejsca w społeczeństwie.


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada
w naszej placówce dzieci obchodziły Święto Niepodległości. Maluchy zapoznały się z symbolami narodowymi (flagą, godłem i hymnem narodowym). Uczciły ten dzień wykonując flagi i kotyliony.


Dzień Postaci z Bajek


5 listopada
obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Pomagają naszym pociechom poznawać emocje i są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju we wczesnym wieku. Zabawa z postaciami z klasycznych utworów literatury dziecięcej, nie tylko w dniu ich święta, ale również na co dzień, to doskonały środek pobudzający dziecięcą wyobraźnię. Obcowanie z literaturą tego typu pozwala dzieciom na tworzenie oryginalnych pomysłów, poszerza ich zasób słownictwa oraz kreatywność. Bajki są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, pobudzają zainteresowanie otaczającym światem ludzi i zwierząt. Maluchy  w opaskach i strojach z postaci z bajek wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i rozpoznawały pacynki bajkowych postaci. Dzieci radośnie bawiły się przy muzyce z opiekunami przebranymi za bajkowe postacie. Na koniec dzieci kolorowały obrazki z postaciami z bajek. Bajkowy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.


Książka przyjacielem malucha


Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na rozwój i wychowanie dziecka ma kontakt z książką od najmłodszych lat. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Żłobku Miejskim opiekunowie oraz zaproszeni  goście i rodzice czytają literaturę dziecięcą. „Cała Polska Czyta Dzieciom” to kampania społeczna rozpoczęta w 2001r. przez Fundację ABCXXI - „Cała Polska Czyta Dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną formę i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju - psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz budowanie zasobów wewnętrznych dziecka, kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Staramy się aby naszym wychowankom zapewnić kontakt z książką, w każdej grupie zorganizowany jest kącik książkowy, wychowawcy czytają dzieciom codziennie ich ulubione bajki, zapraszamy do czytania rodziców, rodzeństwo, dziadków, a także w dniu urodzin każde dziecko obdarowywane jest książeczką. Obcowanie z książką to poznawanie słownictwa, rozwój osobowości dziecka, wyciszenie, nauka kulturalnego spędzania czasu, rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Wartościowa dobrze dobrana literatura może być dla dziecka źródłem wiedzy o świecie i ludziach. Składamy rodzicom i gościom serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia do czytania dzieciom. Zapraszamy również chętnych rodziców włączenia się do naszych działań. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżanie literatury dziecięcej stanie się u nas tradycją.


Niecodzienna wizyta


20 października 2015 roku
Miejskie Przedszkole nr 3 oraz Żłobek Miejski odwiedził Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus w towarzystwie swojego sekretarza ks. Tomasza Szmurło oraz proboszcza Parafii św. Jana Bosko Stanisława Stachala. Odwiedziny tak dostojnego Gościa to wyraz troski o wychowanie naszych dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.
Cała społeczność naszej placówki powitała Księdza Biskupa przy dźwiękach pieśni „Bądź pozdrowiony gościu nasz…” Słowa powitania oraz podziękowania za obecność wśród nas złożyły Panie Dyrektorki Przedszkola oraz Żłobka. Również przedstawicielki Rad Rodziców obydwu placówek w ciepłych słowach powitały czcigodnego Gościa. Nie zabrakło również powitania oraz występu naszych wychowanków. Księdza Biskupa zachwyciła wyśpiewana przez wszystkich piosenka „Pełna chata” oraz taniec „Polka” w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Występ dla Biskupa uświetniła również gra na klarnecie w wykonaniu Pana Michała Soszki - nauczyciela rytmiki w naszych placówkach. Biskup okazał się bardzo szczerym i otwartym kapłanem. Skierował wiele ciepłych słów do dzieci, a także nie omieszkał zapytać o ich wrażenia związane z pobytem w przedszkolu. W krótkich rozmowach dowiedział się co dzieci lubią najbardziej, jak czują się w przedszkolu i w co lubią się bawić. Nasz dostojny Gość odwiedził również grupy żłobkowe. I tu okazało się, że jego osoba jest niezwykle przyjazna dziecku. Ksiądz Biskup „przybił piątkę” maluchom, zaśpiewał z najmłodszymi kołysankę oraz zatańczył z nimi ulubiony taniec „Boogie-woogie”. Nie zabrakło również ciepłych słów oraz błogosławieństwa dzieci. Ostatnim punktem wizyty było wspólne spotkanie pracowników z czcigodnym Gościem.
Te niecodzienne odwiedziny na długo zapadną w naszej pamięci. Zarówno rodzice, jak i pracownicy zapewnili księdza Biskupa, iż będą dbać o rozwój duchowy naszych dzieci w myśl słów świętego Jana Pawła II „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.” Błogosławieństwo Księdza Biskupa umocniło każdego z nas, a jego wizyta zapisana został nie tylko na kartach kroniki Żłobka i Przedszkola, ale również w sercach całej społeczności naszej placówki. Dziękujemy za ten czas spędzony w radosnej atmosferze oraz serdeczne słowa, które dodały nam otuchy w codziennej pracy. Życzymy Księdzu Biskupowi wielu tak radosnych chwil w Jego drodze kapłańskiej.


Dzień Edukacji Narodowej


W dniu 14 października 2015 roku
w Żłobku Miejskim obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień to nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w Żłobku było dobrze i bezpiecznie. Dzień ten uświetnił bukiet cudownych życzeń od rodziców przekazany wraz z balonami w imieniu  naszych wspaniałych maluchów. Życzenia złożone przez rodziców dodały wszystkim pracownikom dużo otuchy i sił, do podejmowania wyzwań jakie czekają ich w pracy z dziećmi. Dziękujemy bardzo rodzicom za pamięć, ciepłe słowa i życzenia.         


Poznajemy witaminki w grupie „Motylki”


W grupie naszych dzielnych „Motylków”  ostatnie dwa tygodnie upłynęły pod hasłem „Poznajemy owoce i warzywa”. Dzieci zapoznały się z wyglądem, nazwami podstawowych warzyw i owoców, ich kolorami oraz znaczeniem dla zdrowia ich spożywania. „Motylki” wysłuchały i obejrzały teatrzyk na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Dzieci z zainteresowaniem i  uwagą słuchały inscenizacji. Poznały nazwy warzyw występujących w teatrzyku kukiełkowym. Odpowiadały na proste pytania oraz świetnie się bawiły przy piosence „Ogórek”. Podczas wykonywania prac plastycznych dzieci wyklejały owoce kolorowym papierem a warzywa malowały farbami. Teraz już wszystkie maluchy wiedzą, że będą zdrowe jak codziennie zjedzą warzywa i owoce.


Dzień Malucha    

  
21 września 2015 roku
w Żłobku Miejskim obchodzony był dzień malucha. Dzień ten dostarczył naszym wychowankom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia dzieckiem. Dzięki zabawie dziecko się rozwija, poznaje świat, nabywa nowych kompetencji.
Dzieciństwo to najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Tego dnia nasi podopieczni w przyjaznej i radosnej od dźwięków muzyki atmosferze pokonywali tor przeszkód, uczestniczyli w wesołych zabawach z balonami, bańkami mydlanymi, chustą animacyjną i zjeżdżalnią. Każdy żłobkowicz tego dnia został obdarowany soczkiem i balonikiem.
Maluchom życzymy, aby każdy dzień ich życia był pełen radości, miłości i wesołej zabawy pozwalającej na poznawanie piękna tego świata.   


Spotkanie z pielęgniarką


17 września 2015 roku
w grupie „Motylki” odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Marzeną. Głównym celem pogadanki było kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higienicznych. Podczas prezentacji i zabawy, maluchy dowiedziały się, co to jest higiena osobista oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie. Teraz już na pewno wszyscy wiedzą: po co człowiek się myje, kiedy i dlaczego trzeba myć ręce, jakie zadanie ma pasta do zębów, jak ważna jest higiena nosa. Dzieci świetnie się bawiły oraz utwierdziły w przekonaniu o potrzebie i celowości przestrzegania zasad higieny.


DZIEŃ ADAPTACYJNY      


25 sierpnia 2015 roku
w Żłobku Miejskim zorganizowany był dzień  adaptacyjny dla rodziców i nowoprzyjętych dzieci, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w placówce. Spotkanie to miało na celu włączenie najbliższych w poznanie przez dziecko nowego środowiska, ułatwienie nawiązania kontaktu z opiekunami, poznanie otoczenia, pomieszczeń, zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Podczas spotkania rodzice razem ze swoimi dziećmi mogli uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną, basenie z piłeczkami, malowaniu twarzy kredkami. Rodzice mieli okazje obserwować dzieci w grupie rówieśniczej oraz poznać innych rodziców. Takie spotkanie nie rozwiążą wszystkich problemów adaptacyjnych ale z całą pewnością zmniejszą ich siłę i natężenie.
Drodzy Rodzice! Bardzo cieszymy się, że wybraliście naszą placówkę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak wielkim przeżyciem i dla dzieci i dla Państwa jest rozstanie i pozostawienie pociechy w „obcym” miejscu. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby było to przeżycie miłe i jak najmniej stresujące. Pamiętajcie, że płacz dziecka przy rozstaniu jest naturalną zdrową reakcją na nową sytuację. Podopieczny, który płacze, za chwilę może się śmiać i dobrze bawić. Dzieci wyczuwają niepokój, ważne jest by rodzic był spokojny odprowadzając je do żłobka.  
Doświadczenie żłobkowe doskonale wpływa na dalszy rozwój każdego dziecka. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zgodnego życia w grupie społecznej, uwrażliwiając się na potrzeby innych oraz kształtują  swoją osobowość.
Życzymy Wszystkim maluchom łagodnej i szybkiej adaptacji oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym żłobku.


Pożegnanie Żłobka


Dnia 25 czerwca 2015 roku
odbyło się uroczyste pożegnanie Żłobka przez dzieci z grup „Motylki” i „Pszczółki”.
Uroczystość rozpoczęła się od zatańczenia przez dzieci z grupy „Motylki” Krakowiaka. Dzieci wierszem i piosenką pożegnały żłobek i panie, które towarzyszyły im przez cały czas pobytu w placówce. Występom przyglądali się ich rodzice, którzy nie ukrywali wzruszenia. Na zakończenie pobytu w Żłobku dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz uwiecznienia wszystkiego na zdjęciach. Wychowankowie podziękowali swoim opiekunom pięknymi bukietami kwiatów i upominkami.
Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości.


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Motylki, motyle i tyle”


W czerwcu 2015 roku  Żłobek Miejski w Sokołowie Podlaskim po raz pierwszy przystąpił do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Motylki, motyle i tyle” organizowanego przez Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności oraz wyobraźni twórczej dzieci, uwrażliwianie na piękno przyrody, wyrażanie własnych emocji poprzez twórczość plastyczną, promowanie talentów plastycznych dzieci. Dnia 17 czerwca 2015 roku w budynku Miejskiego Przedszkola Nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, gdzie przybyły delegacje przedszkoli oraz żłobka biorące udział w konkursie. Troje z naszych wychowanków: Gabrysia Skonieczna, Zosia Drzewiecka, Gabrysia Kosieradzka otrzymało wyróżnienia. Wręczono im pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Piknik rodzinny


Dnia 1 czerwca 2015 roku
w Żłobku Miejskim odbyło się „Święto Rodzinne”, w którym udział wzięły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Na początku dzieci z grupy „Motylki” zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze, w których dziękowały rodzicom. Maluchy swoim występem wyraziły jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. Następnie wręczyły rodzicom przygotowane laurki. Kolejnym punktem uroczystości był piknik, który rozpoczęły występy przedszkolaków na scenie plenerowej w ogrodzie. Po części artystycznej nastąpiła oczekiwana przez wszystkich część rekreacyjno-piknikowa. Dzieci z rodzicami bawiły się i tańczyły przy muzyce. Wielką atrakcją dla najmłodszych był dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, basen z piłkami. Uwieńczeniem całej uroczystości był wspólny grill oraz słodki poczęstunek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział i pomoc w zorganizowaniu  pikniku.


Spotkanie ze strażakiem


W dniu 20 maja 2015 roku
w Żłobku Miejskim  w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie ze strażakiem. Przybył do nas strażak - naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku pan Sylwester Rogoziński. Podczas spotkania zapoznał dzieci z pracą strażaka. Nasze maluchy dowiedziały się jak odpowiedzialna, pożyteczna i niebezpieczna jest praca strażaka. Strażak poinformował ich o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Chętne dzieci mogły przymierzyć hełm  strażacki. Dzieci z grupy „Motylki” wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Na  zakończenie dzieci wręczyły  gościowi podziękowanie oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.


Dzień Flagi w Miejskim Żłobku


2 Maja
obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci uczestniczyły w  zajęciach na których zapoznały się z naszymi symbolami narodowymi czyli flagą i godłem. Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki” wykonały biało - czerwone flagi z kartek papieru. Poprzez tego typu zajęcia staramy się od najmłodszych lat budzić przywiązanie do Ojczyzny.


Spotkanie z policjantem


Dnia 28 kwietnia 2015 roku
na zaproszenie dzieci i opiekunów przybył do naszego żłobka asp.szt. Sławomir Tomaszewski oficer prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w żłobku, ale również w ruchu drogowym, wykonały pracę plastyczną „policyjny lizak”. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówił. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i opowiedział jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest praca policjanta. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy (kajdanki, radiotelefon, kamizelka odblaskowa, czapka). Policyjna czapka i kamizelka wędrowały wśród dzieci, było wielu chętnych do ich przymierzenia. Dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom. Po tym spotkaniu na pewno żaden wychowanek żłobka nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi dziećmi. Zapraszamy częściej do naszego żłobka!


Zabawy ruchowe w grupie „Pszczółki”


Dla rozwoju   każdego dziecka istotne znaczenie ma aktywność ruchowa. Nasze dzieci lubią zjeżdżać na zjeżdżalni, „nurkować” w basenie z kulkami a także wykazują duże zaangażowanie w zabawach z chustą animacyjną.  Zabawy ruchowe korzystnie wpływają na rozwój fizyczny dziecka, zaspokajają jego naturalną potrzebę ruchu i rozwijają koordynację ruchową.  Chusta animacyjna wyzwala radość, rozładowuje napięcie i powoduje, że dzieci są otwarte i spontaniczne. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.


Wiosenne prace w grupach „Motylki’’ i „Pszczółki”


Wiosna to pora roku, która dostarcza wielu tematów do rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci. W minionym tygodniu maluchy poznawały nazwy zwierząt i ptaków mieszkających na łące m.in. bociana i żaby. Zapoznawały się z ich wyglądem, sposobem poruszania. Dzieci rozwijały także sprawność ruchową, koordynację oraz spostrzegawczość, poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach ruchowych, związanych z omawianymi mieszkańcami łąki. W nawiązaniu do tematu zajęć dzieci wykonały prace plastyczne : „Bocian” i „Żaba”. Dzieci z grupy „Pszczółki” pokolorowały kredkami kontury żaby, a dzieci z grupy  „Motylki” wykleiły wydartymi kawałkami kolorowego papieru sylwetę bociana.


Śniadanie Wielkanocne w Żłobku Miejskim


Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Dnia 31 marca 2015 roku
w Żłobku Miejskim odbyło się śniadanie wielkanocne. Przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, dzieci zjadły wspólnie śniadanie. Maluchy poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Pani Dyrektor we wszystkich grupach żłobkowych złożyła dzieciom życzenia świąteczne. Niespodzianką dla dzieci były słodkie upominki od wielkanocnego zajączka. Cała uroczystość sprawiła dzieciom dużo radości.         


Pisanki Wielkanocne w grupie „Pszczółki” i „Motylki”


Zbliżają się Święta Wielkanocne, których tradycją jest ozdabianie pisanek. Dzieciom od najmłodszych lat należy przybliżyć tradycje związane z Wielkanocą. Kolorowe pisanki to nieodłączny element „święconki”, dekoracja wielkanocnego stołu i piękny radosny symbol rodzącego się życia. Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki”  wykonały pracę plastyczną „Pisanki.” Ozdabiały wycięte z kolorowego papieru kontury jajka kwiatami, zajączkami, kółeczkami i farbami. Wszystkie pisanki były piękne i kolorowe.


Powitanie wiosny


Pierwszy dzień wiosny, to dzień radosny i bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W dniu 20 marca 2015 roku
obchodziliśmy w żłobku Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci odwiedziła Pani Wiosna w pięknej sukni z koszem pełnym kwiatów, którą powitały muzyką i śpiewem. Maluchy wraz z Panią Wiosną bawiły się w różne zabawy ruchowe, dowiedziały się, co, zwiastuje nadejście wiosny i poznały pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy, żonkile. Na podstawie ilustracji omówione zostały wiosenne zmiany w przyrodzie oraz wygląd pierwszych przylatujących do nas ptaków.
Grupa „Motylki” na powitanie wiosny wykonała tulipany odciskając pomalowane farbami paluszki na wyciętym z papieru kwiatku i przyklejając gotowe listki.


Zimowe zajęcia w grupie „Pszczółki” i „ Motylki”

Choć zima za oknem nie dopisała i ziemi nie przykrył biały puch, to dzieci z grup żłobkowych w ostatnich dniach kalendarzowej zimy stworzyły bałwanki. Dzieci z grupy „Motylki” rozwijały zainteresowania plastyczne przez wyklejanie swoich prac, kolorową watą i farbowanym kolorowym ryżem. Natomiast praca dzieci z grupy „Pszczółki" polegała na odbijaniu kolorowych okrągłych stempli wykonanych z plastrów ziemniaka odbijanych na kartce papieru. Dzieci świetnie się przy tym bawiły i odczuły radość z tworzenia. Zimowy świat bałwanków mogliśmy podziwiać na tablicach znajdujących się przy naszych salach.


Bal karnawałowy


Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Dnia 11 lutego 2015 roku
w grupach żłobkowych odbył się Bal karnawałowy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci zakładając barwne stroje zamieniały się w królewny, księżniczki, biedronki, Batmanów itp. Wspaniale bawiły się przy wesołych dźwiękach muzyki. Zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów.


Zajęcia muzyczno-rytmiczne


Zajęcia muzyczno-rytmiczne to próba wprowadzania dzieci w świat muzyki. Obcowanie z muzyką to znakomita forma kształtowania gustu i estetyki dzieci. Dziecko, które od najmłodszych lat jest umuzykalniane staje się wrażliwym i świadomym odbiorcą muzyki.
Inscenizowane ruchem zajęcia muzyczne wpływają na prawidłowe kształtowanie koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej. Rozwijają spontaniczność i odwagę w wyrażaniu uczuć oraz emocji. Zajęcia umuzykalniające są znakomitą formą koncentracji i cierpliwości. Podczas zajęć ruchowych występuje współdziałanie w grupie. Ma to ogromne znaczenie wychowawcze. Konieczność podporządkowania się regułom, zasadom wyrabia dyscyplinę, poczucie solidarności i współodpowiedzialności. Ćwiczenia ruchowe wprowadzają wiele radości, zaspokajają potrzebę ruchu. Dlatego też w każdy poniedziałek w grupach żłobkowych „Pszczółki” i  „Motylki” odbywają się zajęcia rytmiki, podczas których dzieci rozwijają umiejętności muzyczno – rytmiczne.


Zajęcia plastyczne w ,,Motylkach”


Dzieci z grupy „Motylki” z radością, uśmiechem i zabawą rozpoczęły plastycznie rok 2015. A jeżeli karnawał to i wspaniałe bale, na których niezbędnym rekwizytem jest karnawałowa maska. Zaprosiliśmy nasze dzieci do wyczarowania pięknych masek. Na przygotowanych tekturowych szablonach, małe sprawne paluszki z pomocą opiekunów, korzystając z błyszczących gwiazdeczek, różnobarwnych ozdóbek i brokatowego kleju stworzyły piękne prace plastyczne.


Jasełka w grupie "Motylki"


W dniu 07 stycznia 2015 roku
najstarsza grupa żłobkowa „Motylki” wspaniale zaprezentowała przed rodzicami Jasełka. Nasi mali artyści z przejęciem i zaangażowaniem wykonali kolędy i pastorałki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Po występach nastąpiło podzielenie się opłatkiem, życzenia noworoczne oraz wspólny poczęstunek.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego