Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi - Zlobek

Idź do spisu treści

Menu główne

Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi

GMINA SOKOŁÓW PODLASKI CZYTA MAŁEMU MISIOWI

Misiowe odwiedziny

W pierwszym tygodniu realizacji projektu „Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi” Żłobek Miejski odwiedziły trzy misie. Jako pierwszy przybył do nas miś Tuliś
z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim. Z tejże to okazji panie wspólnie z dziećmi przygotowały specjalne honorowe miejsce na sali dla nowego przyjaciela. Dzieci powitały pluszowego gościa bardzo ciepło i serdecznie. Panie przeczytały misiowi dwa wiersze „Tęcza” Marii Konopnickiej i „Zgoda” Stanisława Jachowicza. Następnie z okazji obchodzonego w naszej placówce Dnia Pluszowego Misia nasz gość wspólnie z dziećmi i ich pluszowymi misiami przyniesionymi z domu wziął udział w różnych zabawach przy nutach „misiowych” piosenek. Radości nie było końca. Wszystkie nasze pociechy przytulały Tulisia, głaskały, bawiły się z nim w kółeczku przy dźwiękach radosnej muzyki. Po wesołych zabawach, dla uwieńczenia tych wspaniałych chwil spędzonych z nowym przyjacielem zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, które panie wkleiły do dzienniczka podróży Tulisia. Kiedy przyszła pora na dalszą podróż dzieci wspólnie z paniami spakowały misia do plecaka. Natępnie czworo z naszych żłobiaczków razem z paniami odprowadziło Tulisia do Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sokołowie Podlaskim.
Nasz drugi gość, który przybył do nas to miś Tadeuszek
. Należy on do Niepublicznego Przedszkola „Akademia Puchatka” w Sokołowie Podlaskim. Dzieci bardzo się ucieszyły na widok nowej „przesyłki”, którą wspólnie z paniami rozpakowały. Nasze żłobiaczki chętnie przywitały się z nowym przyjacielem podając mu rączkę. Aby Tadeuszkowi było miło przeczytaliśmy mu książkę o przygodach Kubusia Puchatka oraz baśnie Braci Grimm: „Jaś i Małgosia” . Następnie po wesołych zabawach miś Tadeuszek zajął honorowe miejsce na sali, specjalnie przygotowane na tę okazję. Na zakończenie pełnego wrażeń i pozytywnych emocji pobytu Tadeuszka w naszym żłobku dzieci odbiły swoje paluszki na kartce, którą włożyliśmy do dzienniczka podróży misia. Dzieci wesoło pożegnały Tadeuszka, który wyruszył w dalszą podróż, oczekując  z radością na kolejnego gościa, którym okazał się miś Tedi z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim.
Tym razem pani przeczytała misiowi utwór pt.: „Bajkowa zgadywanka” Doroty Gellner. Następnie mis Tedi
wykonał razem z dziećmi mikołajkową pracę plastyczną oraz uczestniczył przy obiedzie i usypianiu najmłodszych naszych podopiecznych.  Nasz pluszowy przyjaciel opuścił już naszą placówkę i wyruszył w dalszą ciekawą i pełną nowych przygód podróż. A nasze wspaniałe pociechy z radością i uśmiechem na ustach oczekują na kolejnych pluszowych gości, którzy zawitają do nas w tym tygodniu.

W drugim tygodniu realizacji projektu „Gmina Sokołów Podlaski czyta małemu misiowi” Żłobek Miejski odwiedziły dwa misie. Pierwszy miś o imieniu Marcel przywędrował do nas z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim. Dzieci z niecierpliwością czekały na kolejnego pluszowego gościa. Radości i uśmiechu jak zwykle nie było końca. Maluchy wspólnie z misiem Marcelem wysłuchały bardzo interesującej książki pt.: „Mały Lew”. Książka była w wersji 3D, która dodatkowo wciągnęła małych odbiorców. Następny dzień upłynął nam równie przyjemnie i wesoło. Do naszej placówki przybył już od dawna wyczekiwany Święty Mikołaj, który wraz z misiem Marcelem obdarował nasze żłobiaczki upominkami. Nie obyło się także bez hucznej zabawy przy wesołych dźwiękach muzyki oraz pamiątkowego zdjęcia. Następnie Święty Mikołaj przeczytał naszemu pluszakowi książeczki o tematyce bożonarodzeniowej. „Sanie Świętego Mikołaja”, „Nadchodzą święta” to tylko nieliczne z pozycji przeczytane naszym dzieciom i misiowi.
Miś Kubuś
zawitał do nas z Niepubliczego Przedszkola „Chatka Puchatka”.  Po radosnym przywitaniu misia z dziećmi naszą placówkę odwiedziła pani higienistka z gabinetu stomatologicznego. Nasz pluszowy przyjaciel wziął udział w ciekawych i pouczających zajęciach na temat higieny jamy ustnej. Dzieci razem z misiem obserwowały jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o nie. Obejrzały także fajną historyjkę obrazkową o chorym ząbku oraz dowiedziały się jak przeciwdziałać takim przypadkom. Pani higienistka  przeczytała misiowi Kubusiowi książeczkę pt.: „Kubuś Puchatek idzie do lekarza”. Po pełnym wrażeń i ciekawych doświadczeń dniu żłobiaczki pożegnały naszego pluszowego gościa, oczekując z niecierpliwością na kolejnego.                     

9 grudnia przybył do naszej placówki kolejny podróżnik o imieniu Krzyś Dąbek z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Leśnej krainy w Sokołowie Podlaskim. Po uroczystym przywitaniu się z dziećmi nasz nowy, pluszowy przyjaciel wspólnie z naszymi podopiecznymi uczestniczył w ubieraniu choinki. Kiedy została powieszona ostatnia bombka i w końcu zabłysły światełka na choince, na buziach naszych milusińskich wymalował się uśmiech oraz ogromna radość. Po wesołych zabawach wszyscy usiedli w kółeczku, a następnie pani przeczytała dzieciom oraz misiowi piękną książeczkę pt.: „Alicja w krainie czarów”. Kiedy przyszła pora na dalszą podróż pluszowego przyjaciela dzieci wspólnie z paniami spakowały misia do plecaka i przekazały do następnej placówki biorącej udział w tym projekcie. Kolejny gość, który zawitał w progach naszego żłobka to Miś Roki z Przedszkola w Czerwonce. Wspólnie z misiem dzieci wysłuchały książeczki pt.: „Moje piękne bajki” oraz „Psie smutki”. Pluszowy gość poznał także razem z dziećmi zwyczaje bożonarodzeniowe oraz postać Świętego Mikołaja, renifera oraz  aniołka.    15 grudnia z wizytą przybył kolejny pluszak o imieniu Karolek. Należy on do Przedszkola w Grochowie. Aby misiowi było miło pani przeczytała książeczkę pt.: „Kubuś Puchatek poznaje smaki”. Pluszowy przyjaciel wziął również udział w zajęciach o tematyce zimowej. Karolek dowiedział się jak należy się ubierać zimową porą, aby nie zmarznąć. Następnego dnia przyszła pora na dalszą podróż misia Karolka i powitanie nowego gościa. Dzieci z wielką sympatią przywitały się z pluszakiem o wdzięcznym imieniu Śpioszek, który należy do Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sokołowie Podlaskim. Miś Śpioszek wraz z dziećmi wysłuchał książeczki „Kto mieszka w zagrodzie” przeczytanej przez opiekunkę. Nasz gość miał również okazje uczestniczyć w zajęciach rytmiki prowadzonych przez pana Michała. Wspólnie śpiewaliśmy i rytmicznie gestykulowaliśmy kolędy i pastorałki. Po wielu atrakcjach dnia miś Śpioszek z racji swojego daru usypiania pomógł paniom utulić dzieci do snu. Po uroczystym pożegnaniu ostatniego pluszowego gościa, z niecierpliwością czekamy na powrót naszej żłobkowej Misi Emisi. Jesteśmy bardzo ciekawi jej przygód i wrażeń po odbytych podróżach.


Podróż Misi Emisi zakończona

21 grudnia 2016
roku do naszego żłobka wróciła z dalekiej podróży długo wyczekiwana Misia Emisia. Dzieci nie kryły wielkiego zadowolenia i radości z jej powrotu. Wszystkie bardzo mocno wyściskały żłobkowego pluszaka oraz z ogromną ciekawością obejrzały dzienniczek podróży. Wspólna zabawa z naszą Misią Emisią była uwiecznieniem naszej przygody z książką. To ciekawe doświadczenie na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.25. listopada 2016 roku Żłobek Miejski przystąpił do realizacji gminnej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego autorem jest Aneta Konefał. Zadaniem uczestników programu jest wytypowanie misia, który wyruszy w podróż po gminie Sokołów Podlaski, by wspólnie z dziećmi promować czytelnictwo. Z naszego żłobka w podróż po gminie Sokołów Podlaski wyruszy różowa Misia Emisia. Do tejże akcji przystąpiło 9 przedszkoli i żłobek, a więc 10 misiów wyruszy w podróż literacką. Każdy pluszak wraz z  dziećmi, u których będzie gościł, będzie się bawił, zwiedzał placówkę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez nauczycieli. Pluszowy miś w podróż będzie zabierał plecak oraz dzienniczek, w którym będą zamieszczane tytuły czytanych bajek, pamiątkowe zdjęcia i dedykacje, itp.
Życzymy naszej Emisi miłych wrażeń z podróży.

Patronat honorowy nad projektem „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – edycja gminna objęli:
• Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
• Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP
• Waldemar Kraska – Senator RP
• Bogusław Karakula – Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
• Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski
• Jan Zuba – Burmistrz Kolbuszowej
• ks. dr hab. Jan Niewęgłowski – prof. UKSW, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
• Dorota Dziamska – pedagog, autor systemu Edukacja Przez Ruch, ekspert MEN

Instytucja wspierająca:

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach - Filia w Sokołowie Podlaskim

Główny patronat medialny objęło:
Przedszkolne ABC oraz lokalne media: Katolickie Radio Podlasie, Życie Sokołowa, Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.

Autor projektu - Aneta Konefał
Piosenka "Mały miś". Słowa - Agata Dziechciarczyk, aranżacja muzyczna - Ludmiła Fabiszewska.
Autor ilustracji "Miś Bruno" - Helena Tabor

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego